Сигнали і жести водіїв
Сигнали і жести водіїв
Багато водіїв знають, як важливо знати про дорожню ситуацію на дорозі. Особливо гостро ця необхідність виникає при вчиненні потенційно небезпечних маневрів (обгін, зміна напряму руху, початок руху). Не рідко бувають ситуації, коли всі ці маневри необхідно виконати в умовах поганої видимості. Іноді виникає необхідність попередити водія зустрічного транспортного засобу про те, що у нього не вимкнений поворот, не зачинені двері, багажник, і т.д.

Для цього, а так само для того що б полегшити рух по дорогах - зробити його більш безпечним і культурним у водіїв є свій набір умовних сигналів і жестів. Пропонуємо ознайомитися з основними такими сигналами.

1. Вам поступилися дорогою. Скажіть «спасибі» короткочасним включенням / виключенням «аварійки» (одноразовим). Цей жест також використовується в будь-яких інших ситуаціях, коли треба подякувати «автоколлегу» або вибачитися.

2. У західних країнах аварійну сигналізацію також включають як попередження про утворився попереду заторі. Під'їхав слідом, водій у свою чергу також включає «аварійку», таким чином, будь-яка машина, яка виявилася в кінці затору, завжди блимає аварійною сигналізацією.

3. Ви одночасно з іншою машиною в'їхали на нерегульоване перехрестя. Якщо інший водій два рази моргнув Вам дальнім світлом - проїдьте, Вас пропускають вперед.

4. На трасі зустрічні машини блимають Вам фарами. Попереду пост ДАІ або ж є якась небезпека: ДТП, пошкодження дорожнього покриття, ожеледь, зсув і ін.

5. Ви хочете обігнати рухомий попереду вантажівку і сигналізуєте йому про це. Але водій фури не думає поступатися і теж включає покажчик лівого повороту. Він так робить зовсім не на зло Вам. Пам'ятайте, водій вантажівки переглядає місцевість набагато далі Вас і помічає небезпеки, яку Ви просто не в змозі побачити. І своєю поведінкою він просто хоче Вас вберегти. Як тільки небезпека мине, Вам відразу поступляться дорогу, включивши покажчик правого повороту і / або прийнявши ближче до правого узбіччя. Проте буває, що водій попереду їде машини довго не робить ніяких маневрів і не вимикає покажчик повороту при цьому. Можливо, він просто забув його вимкнути.

6. Прохання поступитися дорогою. На територіях колишнього Радянського Союзу водії просто перемикають дальнє світло фар. Якщо смуга праворуч вільна, перебудуйтеся і пропустить. Якщо справа знаходяться транспортні засоби, які треба спочатку або обігнати, або пропустити, щоб перебудуватися, включіть покажчик правого повороту, показуючи тим самим, що поступіться дорогу при першій можливості. За кордоном проханням поступитися дорогою служить інший сигнал - включення покажчика лівого повороту.

7. Якщо в дорозі у Вас виник форс-мажор: несправність в машині, Вам або пасажиру раптово стало погано і ін., Відразу вмикайте аварійну сигналізацію!

8. Ви засліплює водіїв зустрічних машин, Вам вкажуть на це поперемінним перемиканням ближнього і дальнього світла фар. Вимкніть дальнє світло, якщо ж у Вас був ввімкнено ближнє, а Ви все одно засліплювали інших водіїв - перевірте регулювання фар.

9. Сам звуковий сигнал в наш час служить не тільки для запобігання ДТП. Ми сигналимо знайомому, просто веселим дівчатам на узбіччі, висловлюємо невдоволення іншими водіями або пішоходами і т. д. Універсальний знак на багато випадків життя.

Жести руками:

• Вас пропустили на дорозі або зустрічний транспорт попередив про небезпеку - в подяку підніміть руку.

• Водій сусідньої машини дивиться на Вас і плескає рукою по повітрю. Подивіться в дзеркало заднього виду, у Вас, швидше за все, відкритий багажник.

• Ви помічаєте, що з сусідньої машини Вам описують рукою коло і показують вниз: ймовірно, у Вас спустило колесо.

• У Вас не закриті двері або зовні стирчить ремінь безпеки - Вам вкажуть витягнутої в сторону Вашої двері рукою або вказівним пальцем. Додатково можуть посигналити.

• Ви побачили явну несправність на сусідній машині. Вкажіть водієві рукою на узбіччя, нехай зупиниться і перевірить.

• Жест, схожий на миготіння лампочки (різко випрямляються пальці) в темний час доби - увімкніть ближнє світло фар.

• Пропускаєте пішоходів, а вони стоять в нерішучості. Махніть їм у вікно рукою.

• Є ще один цікавий жест: фігура з 3-х пальців. Так водіям вантажівок сигналізують, що між задніми колесами в їхньому автомобілі застряг булижник. Рідкісний випадок, коли за показану дулю вам скажуть спасибі.

Дорогі водії, будьте грамотні і ввічливі, акуратні і пильні на дорозі. І тоді водіння доставить вам справжню радість!

Новости

Принципова відмінність продукції AMV

З 8 березня

Екологічні показники упаковки AMV

Шампунь та гель для душу відтепер в новій упаковці!

Перемога в кубку України з мотоперегонів

Фінал ШКМП!

Змажемо - допоможемо.

Четвертий етап Чемпіонату з шосейно-кільцевих мотоперегонів

Надійні помічники для мотоциклістів і велосипедистів

Третій етап Чемпіонату з шосейно-кільцевих мотоперегонів

Kunststoff-Reiniger - Очисник та захист пластика

Другий етап чемпіонату України з ШКМП

Очищувач від комах і дорожнього нальоту INSEKTENENTFERNER

Перший етап чемпіонату України з ШКМП

Відкриття сезону ЧУ по ШКМП!

Мастило Kugellager-Fett

Для безпроблемної роботи системи охолодження слід не забувати про її обслуговування

Позбавитися від шуму в трансмісії!

Фінал ШКМП 2016 Україна!

HaftSchmierfett-Spray. Адгезійна змазка

Всі на ФІНАЛ по ШКМП 2016! 8-9 жовтня на «Чайці» (Київ)

Multi ATF Special AISIN-AW

Зробіть Ваш автомобіль більш економічним!

Третій етап чемпіонату України з ШКМП!

Біле рідке мило (без запаху) для миття фруктів овочів і ягід

Pokemon GO! Водій, будь уважним!

Другий етап чемпіонату України з ШКМП!

Race Party Khmelnitskiy

Перший етап чемпіоната України з ШКМП!

Побутова хімія AMV - розширення дилерської мережі!

продукция
AMV в м. Києві: м.Васильків, 08600, вул.Робкорівська, 21, тел./факс: (044) 223-36-36, (044) 229-36-36, (044) 229-11-21, info@amv.ua

Відділ з продажу: info@amv.ua
Відділ реклами: reklama@amv.ua